35% – o tyle zwiększyliśmy wydajność kombajnu i zmniejszyliśmy zużycie paliwa. Jak to możliwe?

Rentowność upraw zależy nie tylko od areału pola, jakości nasion, stosowanych nawozów czy oprysków. Wpływ na to, jakie zyski przyniesie twoje gospodarstwo, mają też wykorzystywane w nim maszyny. Im będą one wydajniejsze, tym szybciej poradzą sobie z siewem czy młóceniem. Jeśli chcesz zwiększyć rentowność gospodarstwa, wcale nie musisz inwestować w nowy kombajn – wystarczy podkręcić parametry wykorzystywanej maszyny.

Większa moc silnika w kombajnie – jakie są efekty tuningu silnika?

Zakup nowego kombajnu, który miałby większą moc niż do tej pory wykorzystywana maszyna, to poważne obciążenie dla budżetu gospodarstwa. Możesz jednak zdecydować się na tuning silnika – polega on podkręceniu jego parametrów. W ten sposób kombajn zyska dodatkową moc, a ty będziesz mógł jeszcze sprawniej przeprowadzać prace polowe.

Po wprowadzeniu zmian w oprogramowaniu sterującym jednostką napędową można wiele zyskać. Po pierwsze zarówno zbiory, jak i młócenie będą mogły być przeprowadzane szybciej. Oznacza to, że zbierzesz z pól więcej warzyw, zbóż przed nadchodzącymi mrozami. Jednocześnie będziesz mógł przeznaczyć zaoszczędzony czas na inne obowiązki, prace, których zwykle nie brakuje w gospodarstwie.

Po modyfikacji ustawień oprogramowania wydajność kombajnu może zwiększyć się aż o 35%. W praktyce oznacza to, że maszyna o tyle szybciej radzi sobie z wykonywanymi pracami w stosunku do stanu sprzed tuningu.

Większa moc silnika = oszczędności

Eksploatacja kombajnów jest kosztowna. Sporo kosztują ich przeglądy, regularna konserwacja, a także paliwo. Tym samym im większe gospodarstwo, tym koszty jego utrzymania będą większe.

Sposobem na to, aby zmniejszyć zarówno zużycie paliwa, jak i emisję spalin, jest podkręcenie mocy silnika. Dzięki tuningowi możesz wydawać na nie o aż 36% mniej. W związku z tym uprawa warzyw i zbóż staje się jeszcze bardziej rentowna – więcej pieniędzy zostanie w twojej kieszeni.

Tuning silnika – co oznacza dla właściciela gospodarstwa?

Modyfikacja ustawień systemu zarządzającego jednostką napędową jest zupełnie bezpiecznym zabiegiem – pod warunkiem że zajmują się nią wykwalifikowani fachowcy. Dzięki tuningowi:

  • oszczędzasz zarówno czas, jak i pieniądze – potrzebujesz mniej czasu na koszenie, młócenie, transportowanie nasion, zebranych warzyw, a zarazem podczas prac polowych twój ciągnik zużywa mniej paliwa;
  • zarabiasz więcej – czas to pieniądz, co dotyczy również prowadzenia gospodarstwa. Sprawnie radząc sobie z pracami w polu, szybciej sprzedajesz dojrzałe, zdrowe warzywa, zboża i przygotowujesz grunt pod kolejny siew.

Nie masz powodu, aby zwlekać z tuningiem silnika w kombajnie – to same korzyści dla twojego gospodarstwa.