Co podarować gospodarzowi? Zwiększenie mocy w ciągniku!

Marzysz o tym, aby w końcu dostać wyjątkowy, a zarazem praktyczny prezent? W takim razie zrób go sobie sam! Zimą, kiedy twój ciągnik nie jest wykorzystywany do prac w polu, mogą zająć się nim fachowcy. Dzięki temu, kiedy uruchomisz go po zimowej przerwie, będziesz zachwycony jego możliwościami. Przekonaj się, że modernizacja traktora to dokładnie taki prezent, o jakim od dłuższego czasu marzysz!

Co zyskasz, inwestując w tuning ciągnika?

Jeżeli twój traktor nie spełnia twoich oczekiwań co do wydajności, efektywności pracy, to masz dwie opcje. Możesz pomyśleć o wymianie maszyny na nową lub powierzyć modernizację ciągnika specjalistom. To drugie rozwiązanie to mniejsze koszty i ogromne korzyści – dla rolnika i budżetu gospodarstwa.

Wydajność pracy silnika

Pozwól fachowcom zająć się tuningiem jednostki napędowej, a parametry pracy całego traktora już wkrótce przekroczą twoje najśmielsze oczekiwania. Moc silnika może wzrosnąć w zakresie od 5 do 30%, natomiast jego moment obrotowy w przedziale od 5 do 25%. Co to oznacza?

  • Zwiększenie wydajności całej maszyny – będzie ona lepiej radziła sobie z pracami polowymi – sianiem, młóceniem, nawożeniem, mulczowaniem. Traktor będzie sprawniej poruszał się po trudnym terenie, miękkiej glebie oraz doskonale współpracował z podłączonymi do niego urządzeniami – z pługiem, opryskiwaczami, siewnikiem czy rozrzutnikiem obornika.
  • Efektywniejsza praca w polu – maszyna ze zmodernizowanym silnikiem to sposób na to, aby jeszcze szybciej skończyć siew i nawożenie. W efekcie nie będziesz tracił cennego czasu, który możesz przeznaczyć na inne prace.

Mniejsze koszty prowadzenia gospodarstwa

Chciałbyś ograniczyć koszty uprawy pola i utrzymania maszyny w jak najlepszym stanie? Mimo że nie unikniesz wydatków związanych z regularnym uzupełnianiem płynów eksploatacyjnych, przeprowadzaniem konserwacji traktora, z przeglądami, to możesz mniej wydawać na samo paliwo. Jak to możliwe?

Tuning silnika to nie tylko większa moc maszyny, ale też mniejsze zużycie paliwa. Dlatego, jeśli chciałbyś zaoszczędzić, podkręć możliwości jednostki napędowej.

Dzięki modernizacji przeprowadzonej przez fachowców, zużycie paliwa spadnie o nawet od 5 do 18%. Wydasz mniej na utrzymanie ciągnika, szybciej przeprowadzisz prace polowe, zaoszczędzisz czas – taki prezent powinien w zupełności spełnić twoje oczekiwania.

Na czym polega modernizacja traktora?

Tuning silnika jest całkowicie bezpieczny dla maszyny – jednak pod warunkiem, że powierzysz ją w ręce fachowców, którzy specjalizują się w tego typu pracach. Optymalizacja pracy jednostki napędowej wymaga wiedzy i doświadczenia. Efektem profesjonalnego tuningu jest traktor, o jakim marzyłeś – wydajny, szybko radzący sobie z wszystkim pracami polowymi.

Modernizacja silnika polega na:

  • diagnostyce – specjalista dokonuje pomiarów mocy silnika, zapoznaje się z jego specyfikacją, tak by móc w pełni bezpiecznie i skutecznie zoptymalizować parametry jego pracy;
  • zmianie ustawień oprogramowania zarządzającego jednostką napędową – komputer maszyny jest podłączany do komputera zewnętrznego, którym dysponują fachowcy. Zmiana ustawień polega na uwolnieniu zapasu mocy silnika. Dzięki temu tuż po modernizacji ciągnik sprawuje się tak wydajnie;
  • ponownych pomiarach mocy – porównuje się, o ile wzrosła moc maszyny i odbywa się jazda próbna.

Nie marz o idealnym prezencie – spraw go sobie sam. Zainwestuj w tuning ciągnika, a sporo zyskasz. Większa moc jednostki napędowej to zarówno efektywniejsza praca maszyny, jak i oszczędności.