Zwiększanie mocy maszyn rolniczych z AgroEcoPower: Perspektywy i doświadczenia


W dynamicznie rozwijającym się świecie rolnictwa, gdzie efektywność i wydajność maszyn mają kluczowe znaczenie, firma AgroEcoPower wyróżnia się na rynku, realizując od początku ponad 40 tys. modyfikacji ciągników rolniczych. To tylko fragment działalności naszej firmy, która obejmuje również sektory samochodów osobowych, transportu i maszyn budowlanych, z łączną liczbą klientów sięgającą około 90 tysięcy.

Dlaczego AgroEcoPower?


Zainteresowanie naszymi usługami znacząco wzrosło po targach Agro Show w 2012 roku, mimo początkowej niechęci i sceptycyzmu ze strony potencjalnych klientów. Nasze działania skupiają się na przemapowaniu sterowników, nie zmieniając modelu na wyższy, co pozwala na bezpieczne zwiększenie mocy maszyn w określonym przedziale dla danej serii silnikowej i przekładni. Wszystko to, bez ryzyka radykalnego skrócenia żywotności silnika.

Reakcja producentów i dilerów

Choć producenci ciągników mogą nie być w pełni zadowoleni z naszych działań, większość dilerów nauczyła się z nami współpracować. Nasze rozwiązania pozwalają dilerom zaoferować klientom zwiększenie mocy istniejących, już używanych modeli, co jest szczególnie ważne dla utrzymania lojalności klientów.

Zwiększanie mocy 

Zależnie od typu ciągnika czy maszyny, możliwe jest bezpieczne zwiększenie mocy. Przykładowo, modyfikacja silnika Liebherra w sieczkarni Krone przyniosła 12% dodatkowej mocy, co w praktyce oznaczało aż 120 KM więcej. Biorąc pod uwagę np. 10-letni model ciągnika to niedawno zmodyfikowany przez nas Fendt 724 zyskał +28 KM i 120 Nm, a kombajn zbożowy Case AF 6140 zyskał, aż 57 KM.

AgroEcoPower - cena modyfikacji

Standardowa modyfikacja kosztuje 4,5 tys. zł, a cena ta, mimo inflacji, nie wzrosła już od 14 lat. W ramach usługi klient otrzymuje dożywotnie wsparcie techniczne, dojazd do maszyny, pomiary i diagnostykę z użyciem oryginalnych narzędzi fabrycznych. Wszystko to w ramach jednej opłaty, co jest bardzo korzystne dla klienta.

Modyfikacje maszyn w branży budowlanej


Nasze usługi z powodzeniem znajdują zastosowanie również w branży budowlanej, gdzie zwiększanie mocy maszyn ma kluczowe znaczenie dla efektywności prac. Współpracujemy z klientami w sektorze budowlanym, dostarczając rozwiązania, które pozwalają na ciągłą pracę maszyn, nawet w najbardziej wymagających warunkach zajmuje się tym nasz dział EnginEcoPower.

Dzięki AgroEcoPower, rolnicy i przedsiębiorcy mogą znacząco zwiększyć wydajność swoich maszyn, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i niezawodności. Nasze doświadczenie i zaangażowanie w dostarczanie wysokiej jakości usług czynią nas liderem w dziedzinie modyfikacji maszyn rolniczych i budowlanych.