Zwiększenie mocy w John Deere: Chip Tuning - zwiększenie KM i NM

Czym jest chip tuning? Chip tuning to modyfikacja oprogramowania sterownika silnika w celu zwiększenia mocy i momentu obrotowego pojazdu. Proces ten ma na celu poprawę osiągów silnika poprzez optymalizację parametrów pracy silnika, co może przyczynić się do podniesienia mocy oraz momentu obrotowego.

Ogólne informacje o chip tuningu

Zalety chip tuningu

Zaletą chip tuningu jest możliwość zwiększenia mocy pojazdu, co przekłada się na lepsze osiągi i większą dynamikę jazdy. Dodatkowo, poprawa momentu obrotowego może wpłynąć pozytywnie na obniżenie spalania paliwa, co jest istotne szczególnie w przypadku pojazdów rolniczych.

Takie działanie pozwala zoptymalizować parametry pracy jednostek napędowych. Dzięki modyfikacji można osiągnąć:

 • poprawę parametrów wtryskiwania, stosunku powietrza do paliwa, jego ilości i ciśnienia oraz długości i czasu wtrysku, co znacząco zmniejsza obciążenia silników,

 • wzrost mocy w przedziale 5-30% dla wysokoprężnych jednostek napędowych z turbodoładowaniem,

 • wzrost momentu obrotowego o 5-25%,

 • spadek zużycia paliwa o 5-18%.

Dlaczego warto rozważyć podniesienie w ciągniku John Deere?

 

W AgroEcoPower mamy do czynienia z różnymi markami ciągników, ale John Deere jest jednym z najczęściej modyfikowanych przez nas modeli. I jest ku temu powód! 

 

Dzięki swojej solidnej konstrukcji i zaawansowanej technologii, ciągniki John Deere dają nam wyjątkowe możliwości pod kątem modyfikacji. Jest to marka, która może zaoferować znaczny wzrost mocy i momentu obrotowego, a jednocześnie umożliwić znaczne zmniejszenie zużycia paliwa.

Zwiększenie mocy silnika 

Proces ten polega na modyfikacji oprogramowania sterownika silnika, co pozwala zwiększyć zarówno moc, jak i moment obrotowy. Podniesienie mocy silnika może przyczynić się do poprawy osiągów pojazdu, co jest istotne w działaniu rolniczym. W wybranych modelach możemy podnieść mocy nawet o 30%!

John Deere jaki wzrost mocy?

Chip tuning wykorzystuje optymalizację parametrów pracy silnika, takich jak zawór dolotowy, ciśnienie paliwa czy czasy wtrysku, aby osiągnąć większą moc i moment obrotowy. Chip tuning dla ciągników rolniczych może przyczynić się do efektywniejszej pracy na polu, poprawiając ogólną wydajność.

Oto kilka modeli, które już modyfikowaliśmy, wraz z podanym wzrostem mocy.

 

 • John Deere 8260R + 50 KM + 245 Nm

 • John Deere 6155M + 23 KM + 100 Nm

 • John Deere 6130M + 30 KM + 110 Nm

 • John Deere 7430 +37 KM +128 Nm

 • John Deere 6120M + 25 KM + 69 Nm

 • John Deere 7280R + 27 KM + 130 Nm

 • John Deere 7810 + 17 KM + 79 Nm

 • John Deere 8430 + 40 KM + 180 Nm

 

Oczywiście wyniki te są odpowiednie dostosowane do stanu technicznego maszyny.
Wyniki mogą różnić się nawet o kilkanaście % w zależności od modelu.

Korzyści z zwiększenia mocy silnika

Zwiększenie mocy silnika John Deere może przynieść wiele korzyści, takich jak poprawa osiągów pojazdu, lepsza dynamika jazdy, a nawet obniżenie spalania paliwa. Optymalizacja momentu obrotowego silnika może przyczynić się do efektywniejszej pracy w trudnych warunkach rolniczych, co sprawia, że chip tuning jest popularną praktyką wśród właścicieli ciągników.

Techniczne aspekty modyfikacji

Klienci decydujący się na optymalizację parametrów pracy swoich pojazdów rolniczych mogą liczyć na kompleksowe wsparcie oraz obsługę na najwyższym poziomie. Cały proces składa się z następujących etapów:

 • określenia oczekiwań klienta – specjaliści ustalą Twoje potrzeby oraz sprawdzą, jakie modyfikacje mogą zastosować w konkretnych maszynach,

 • diagnostyki – technicy wykonają pomiary mocy oraz przygotują kopię zapasową oprogramowania, która przyda się, gdyby zaszła konieczność powrotu do pierwotnych ustawień,

 • wgrania nowego oprogramowania – nowe ustawienia zostaną zaprogramowane w Twojej maszynie oraz zapisane w jej jednostce sterującej,

 • pomiaru mocy – specjaliści sprawdzą, jakie parametry ma pojazd po modyfikacji, wykonają jazdę próbną oraz przekażą Ci kartę gwarancyjną.

Zwiększenie momentu obrotowego

Zwiększenie momentu obrotowego w ciągnikach John Deere poprzez modyfikację może przyczynić się do poprawy dynamiki jazdy i efektywności pracy pojazdu, zwłaszcza w trudnych warunkach terenowych. Optymalizacja momentu obrotowego silnika jest istotna dla ciągników rolniczych, gdzie potrzebna jest duża siła uciągu.

Przyrost mocy a zużycie paliwa

Poprawa momentu obrotowego poprzez modyfikacje może przyczynić się do efektywniejszej pracy silnika, co może skutkować obniżeniem spalania paliwa, co jest istotne zwłaszcza w pracy na roli gdzie paliwo jest istotnym czynnikiem wśród kosztów. Nasi klienci deklarują spadek zużycia paliwa nawet na poziomie 18%!

Badania AgroEcoPower 

Badania przeprowadzone przez AgroEcoPower potwierdzają, że modyfikacja może przynieść znaczące korzyści dla ciągników rolniczych, poprawiając ich wydajność i efektywność pracy na polu. Optymalizacja momentu obrotowego silnika po modyfkacji może przekładać się na lepsze osiągi pojazdu.

Korzyści z chip tuningu w ciągnikach John Deere

Modyfikacja może przynieść wiele korzyści dla ciągników rolniczych, w tym zwiększenie mocy i momentu obrotowego, poprawę efektywności pracy silnika oraz obniżenie zużycia paliwa. Optymalizacja momentu obrotowego silnika może przyczynić się do lepszych osiągów pojazdu.