Tuning maszyny rolniczej – wypróbuj i zdecyduj. 30 dni testowania za darmo

Maszyny rolnicze muszą cechować się odpowiednio wysoką jakością, by mogły sprostać trudnym warunkom panującym na polu. Z tego powodu często poddaje się je tuningowi, który pozwala na podkręcenie ich mocy. Na czym polega taki proces? Poznaj zalety tuningu z możliwością darmowego testowania.

Na czym polega tuning maszyny rolniczej?

Tuning maszyny rolniczej polega na bezinwazyjnym podkręceniu jej mocy. Taka opcja jest dostępna jedynie w przypadku pojazdów nowoczesnych, które są wyposażone w rozbudowane instalacje elektryczne. Tuning silnika polega na wydobyciu potencjału, jaki skrywa rezerwa pozostawiona przez producenta. Cały proces opiera się o specjalistyczne oprogramowanie.

Tuning silnika w maszynach rolniczych jest całkowicie bezpieczny, pod warunkiem że zostanie wykonany w profesjonalnym warsztacie, dysponującym hamownią przystosowaną do pracy z tak dużymi urządzeniami. Mechanicy muszą bowiem dostosować nowe ustawienia w taki sposób, by skorzystać z rezerwy pozostawionej przez producenta, ale nie spowodować nadmiernego obciążenia maszyny.

Po co wykonuje się tuning maszyny rolniczej?

Tuning maszyny rolniczej ma na celu podkręcić moc silnika. To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy parametry ciągnika nie spełniają już oczekiwań właściciela. Właściwie przeprowadzony tuning może poprawić moc pojazdu, a jednocześnie ograniczyć spalanie i zwiększyć komfort poruszania się po wymagającym terenie, co jest niezwykle istotne podczas jazdy po polu.

Tuning pojazdu jest wykonywany w sytuacji, gdy aktualne parametry maszyny przestają być wystarczające. To sposób na poprawę osiągów pojazdu bez konieczności wprowadzania trwałych, mechanicznych zmian. Tuning jest świetną alternatywą dla zakupu nowego ciągnika czy kombajnu. Często przekłada się na wyraźne obniżenie kosztów eksploatacji maszyny, dlatego jest to ekonomiczne rozwiązanie.

Dowiedz się, jak zmniejszyć spalanie w maszynach rolniczych, czytaj: Jak zmniejszyć zużycie paliwa podczas prac polowych?

Tuning maszyny rolniczej na okres próbny

Tuning maszyn rolniczych ma to do siebie, że nie wymaga trwałej ingerencji w konstrukcję pojazdu. Wszystko odbywa się z wykorzystaniem specjalnego oprogramowania i komputera warsztatowego. Z tego powodu wprowadzone zmiany da się łatwo odwrócić. Wystarczy cofnąć wprowadzone modyfikacje w warsztacie, w którym został wykonany tuning.

Ingerencja w oprogramowanie maszyny rolniczej wymaga dysponowania odpowiednim sprzętem. Z tego powodu pod żadnym pozorem nie powinno się zlecać tuningu w niesprawdzonych miejscach, a tym bardziej próbować cofać ustawień samodzielnie. W AgroEcoPower przeprowadzamy tuning maszyn rolniczych i oferujemy możliwość darmowego testowania przez 30 dni! W razie gdyby nowy sposób funkcjonowania pojazdu nie spełnił Twoich oczekiwań, umożliwiamy darmowe cofnięcie wprowadzonych zmian – nie ponosisz żadnych kosztów związanych z wgraniem oprogramowania, czy z jego cofnięciem.

Taka opcja cieszy się dużą popularnością wśród osób, które pierwszy raz korzystają z usługi tuningu silnika. Po zabiegu może bowiem okazać się, że maszyna działa znacznie bardziej dynamicznie. Niektórzy użytkownicy nie są przyzwyczajeni do takiego sposobu poruszania się pojazdu, co może powodować dyskomfort podczas użytkowania. Gdy sytuacja nie zmieni się w ciągu 30 dni, opcja cofnięcia wprowadzonych zmian będzie strzałem w dziesiątkę. Taki zabieg nie powoduje dodatkowego obciążenia maszyny. Miesiąc jest natomiast wystarczającym czasem, by zapoznać się z nowymi funkcjami pojazdu i stwierdzić, czy odpowiadają Twoim potrzebom.