Gdzie zrobić modyfikację oprogramowania w ciągniku?

Ciągniki rolnicze każdego dnia są narażone na duże obciążenia oraz intensywną eksploatację. Po pewnym czasie ich wydajność może stać się niewystarczająca, a parametry pracy niezadowalające. W takiej sytuacji nie musisz decydować się na zakup nowego sprzętu. Wystarczy przeprowadzenie modyfikacji oprogramowania silnika, aby na nowo cieszyć się sprawnością oraz efektywnością maszyn.

Na czym polega tuning silnika w ciągniku rolniczym?

Tuning silnika ciągnika rolniczego polega na zmianie jego ustawień oraz poprawie parametrów pracy bez wprowadzania zmian mechanicznych. Jest to bezpieczne, a także zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Główną korzyścią takiego rozwiązania jest przede wszystkim poprawa wydajności oraz podniesienie mocy.

Silniki maszyn rolniczych bardzo często pracują w trudnych warunkach, które wpływają na ich przeciążenie. W efekcie tracą one swoją sprawność oraz efektywność. Przeprowadzenie modyfikacji oprogramowania jednostek napędowych to świetna, a przede wszystkim zdecydowanie tańsza alternatywa dla zakupu nowych maszyn.

Dowiedz się, ile kosztuje tuning silnika, czytaj: Jakie czynniki wpływają na koszt modyfikacji maszyn rolniczych?

Dlaczego warto zdecydować się na modyfikację silnika ciągnika rolniczego?

Modyfikacja silnika znacząco poprawi parametry jego pracy. Najważniejsze korzyści, które odczujesz od razu, to przede wszystkim:

  • zmniejszenie zużycia paliwa – Twój ciągnik będzie spalał go mniej o 5-18% w stosunku do jego poprzedniego wykorzystania,

  • wzrost mocy silnika – w przypadku wysokoprężnych jednostek napędowych z turbodoładowaniem może ona się zwiększyć o 5-30%,

  • wzrost momentu obrotowego – zwiększy się on o 5-25%.

Modyfikacja poprawia także znacząco parametry wtryskiwania. Wpływa to na optymalizację stosunku paliwa oraz powietrza, a także długości i czasu wtrysku oraz ciśnienia i ilości zużywanego paliwa. Wpłynie to nie tylko na zwiększenie wydajności pracy silnika, ale także na zmniejszenie jego obciążenia. Dzięki temu Twoja maszyna będzie pracowała bez zarzutu przez długi czas.

Modyfikacja parametrów silnika – szybko i wygodnie

AgroEcoPower oferuje przeprowadzenie profesjonalnej modyfikacji oprogramowania silnika przy wykorzystaniu nowoczesnej i doskonale przetestowanej technologii. Usługi świadczymy na terenie całego kraju. Bez względu na to, gdzie prowadzisz swoje gospodarstwo rolne, nasi technicy przyjadą do Ciebie i zajmą się poprawą parametrów Twoich maszyn. Nie musisz obawiać się przestojów, które generują duże straty, gdyż modyfikację możemy przeprowadzić nawet na polu podczas pracy.

W pierwszej kolejności ustalimy, czego oczekujesz od swojego ciągnika oraz sprawdzimy, czy jest to możliwe. Następnie wykonamy pomiar mocy oraz przygotujemy kopię zapasową oryginalnych ustawień. Przygotujemy nowe oprogramowanie z uwzględnieniem oczekiwań oraz dotychczasowych parametrów pojazdu. Zostanie ono wgrane do jednostki sterującej.

Ostatnim etapem modyfikacji jest ponowne wykonanie pomiaru mocy. Będziesz mógł samodzielnie przetestować nowe możliwości swojej maszyny podczas jazdy próbnej. Jeśli parametry będą zgodne z Twoimi oczekiwaniami, otrzymasz kartę gwarancyjną na nowe ustawienia.

Popraw wydajność swojego ciągnika dzięki modyfikacji silnika

Utrata mocy silnika jest dużym problemem dla rolników, gdyż obniża wydajność maszyny oraz może przyczynić się do całkowitego wyłączenia jej z pracy. Taki ciągnik może nie poradzić sobie z nawet najprostszymi zadaniami. Przeprowadzenie modyfikacji parametrów jednostki napędowej pomoże Ci uporać się z tym problemem. Popraw wydajność swojego ciągnika oraz zmniejsz wydatki związane z jego eksploatacją.